Nosidełka dla dzieciZabierz w nosidełku dziecko w góry

Nosidełko turystyczne BabyBjorn

Podczas wyjazdów turystycznych bardzo często czujemy się ograniczeni przez nasze pociechy. Małe dzieci stanowią problem już w domu i potrafią przeszkodzić w wykonywaniu codziennych obowiązków, a co dopiero, jeżeli będziemy chodzić razem po górskich szlakach. Jednak nie musimy rezygnować z podobnych wypraw lub pozostawiać dziecka pod opieką osób trzecich.

Jeżeli chcemy, żeby nasze dziecko podróżowało razem z nami, warto zainteresować się odpowiednim nosidełkiem. Takie wyposażenie będzie nas kosztowało mniej więcej od 250 do 750zł – pamiętajmy jednak, żeby zbytnio nie oszczędzać, ponieważ najważniejsze jest zapewnienie naszemu maluchowi bezpieczeństwa. W tym miejscu trzeba zauważyć, że nosidełko może służyć nam nie tylko na szlaku górskim, ale również w innych miejscach, w tym również w domu – dzięki temu rodzic jest bardziej mobilny. Posiadanie pociechy cały czas przy sobie jest bardzo dużą zaletą, ponieważ maluch czuje się pewnie, a my mamy nad nim nieprzerwaną kontrolę.

Podczas wyboru odpowiedniego modelu musimy zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze należy zauważyć, że niektóre wersje są przeznaczone dla różnych przedziałów wiekowych i mają pewne ograniczenia wagowe (tego rodzaju informacje znajdziemy w specyfikacji produktu). Po drugie zwróćmy uwagę, czy otwory na nogi znajdują się wystarczająco szeroko, aby nie powodowały nadmiernego ucisku. Wybierajmy modele, które posiadają stosowne atesty, (zapewnią wysoką wytrzymałość sprzętu) oraz szerokie, wygodne szelki, które nie będą się wbijały podczas dłuższej wędrówki po nierównym terenie.

Takich produktów jest dość dużo na rynku, ale część rozwiązań zasługuje na większe wyróżnienie:

- uprząż powinna być odpowiednio regulowana, co daje możliwość skracania lub wydłużania pasów oraz odpowiednie rozłożenie ciężaru dziecka pomiędzy ramiona oraz biodra. Takie rozwiązanie sprawi, że maluch będzie wydawał się lżejszy, ponieważ odpowiednio równo będą pracowały wszystkie mięśnie, a nie tylko ich część. My natomiast będziemy się mniej męczyć, co bardzo przyda się podczas podchodzenia na strome wzniesienia. Dodatkowo uprząż może odciążać również kręgosłup dziecka i stanowić podpórkę dla głowy, szyi oraz bioder (m.in. model BabyBjorn Miracle Air, BabyBjorn Active).

- konstrukcja nosidełka powinna składać się głównie z miękkich elementów, które będą się odpowiednio dopasowywały do pozycji naszej pociechy – dzięki temu podczas dłuższych wędrówek nasze dziecko nie będzie odczuwało dyskomfortu.

- materiał, z którego wykonana jest konstrukcja powinien być wolny od wszelkich toksycznych związków i być antyalergiczny (dzięki temu nie będzie wywoływał podrażnień). O takich właściwościach nosidełka będzie świadczyło posiadanie między innymi certyfikatu Oeko-Tex Standard 100, który jest rozpoznawalnym znakiem dla materiałów wolnych od alergenów, chlorofenoli, pestycydów, ekstrahowalnych metali ciężkich lub innych szkodliwych substancji. Ważne jest, aby wybrany model spełniał również warunki standardu EN 13209-2:2005.

Podczas dokonywania wyboru powinniśmy zainteresować się systemem Physio Cocoon, który jest charakterystyczny dla produktów firmy Maxi Cosi (np. nosidełko Maxi Cosi Easia). Takie rozwiązanie zapewnia bardziej komfortowe ułożenie małego dziecka – w pozycji embrionalnej. Nie oznacza to jednak większych niż standardowo ograniczeń wiekowych dla tego modelu, ponieważ wkładka (jak również inne wkładki stosowane w podobnych rozwiązaniach) może zostać usunięta w przypadku takiej potrzeby.

Jeszcze bardziej wymagający rodzice mogą zdecydować się na nosidełko turystyczne
Phile&Teds Escape. Dodatkowa osłona przed deszczem, promieniami słonecznymi oraz inne akcesoria (torba na pieluszki, mata, która przyda się podczas przewijania malucha), będą niezastąpione w klimacie górskim. Warto tutaj wspomnieć, że mimo licznych dodatków, nosidełka są lekkie (około 2 kg wagi). Dzięki temu nie posiadamy zbędnego obciążenia, na czym zyskuje wygoda podróżowania rodzica.

Odpowiednio przygotowane modele nosidełek są również łatwe w przechowywaniu. Dzięki temu, że składają się ,,na płasko” nie będą zajmowały zbędnego miejsca podczas podróży.

Podczas przemierzania szlaków górskich warto pamiętać o zmiennych warunkach pogodowych, które będą różniły się od tych, które zastaniemy na niżej położonych terenach. Dlatego możemy zdecydować się na zakup nosidełka z odpowiednim pokryciem, które zapewni ochronę w chłodne i deszczowe dni – pamiętajmy o tym, że nasze dziecko wykonuje tylko niewielkie ruchy. Mimo że nam może być zdecydowanie cieplej (ze względu m.in. na pracę, którą wykonują nasze mięśnie, produkując przy tym ciepło) nasz maluch może odczuwać zimno. Jeżeli jednak posiadamy model nosidełka, który nie wystarczająco izoluje nasze dziecko od niekorzystnych warunków atmosferycznych, postarajmy się o odrębne przykrycie (np. Babybjorn). Wodoodporny i wiatrochronny materiał zabezpieczy zdrowie naszej pociechy. Najlepiej, jeżeli jest to polar, który dodatkowo został wyposażony w oddychającą membranę.

Jeżeli chcemy dodatkowo uchronić materiał nosidełka przed śliną naszego dziecka, możemy dokupić odpowiedni śliniaczek. Nie będzie on powodował podrażnień skóry, a efektywnie uchroni powierzchnię materiału. Pamiętajmy o sprawdzeniu kompatybilności z wybranym modelem nosidełka - śliniaczek BabyBjorn będzie pasował do nosidełek Active, Active Mesh, Miracle, Miracle Organic oraz Orginal.

Źródłem tego artykułu był sklep Valcoobaby.pl - w nim możesz dowiedzieć się więcej o poszczególnych modelach nosidełek.Nosidełka turystyczne są bezpieczne

miejsce na reklamę
1999-2017 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms