Wózki bliźniaczeBliźniaki w górach

Wózek bliźniaczy Mountain Buggy Duet

Wiele rodzin po urodzeniu dziecka rezygnuje z aktywnego wypoczynku. Obawiają się, że będzie to zbyt męczące – zarówno dla nich jak i dla samego malucha. Co dopiero mówiąc o dwóch bobasach, które dopiero zaczęły siadać bądź właśnie zaczęły rwać się do samodzielnego chodzenia? Także po górach. Ale wszystko może się udać. Wystarczy tylko odpowiednio się zaopatrzyć, a pierwsze wspólne wakacje będziemy przez lata wspominać z uśmiechem na twarzy. Jak w takim razie dobrze przygotować się na zdobywanie szczytów, aby nie zamęczyć siebie i maleństwa?

Najważniejszym elementem wyposażenia jest wózek, a dokładniej wózek bliźniaczy, bo przecież podróżujemy z dwójką pociech. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni sprzęt? Przede wszystkim musimy pamiętać, że wózki bliźniacze mogą być zbudowane albo na długość, albo na szerokość. O ile w warunkach miejskich praktycznie każdy sprzęt będzie dobry, o tyle w warunkach górskich należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech, które wybrany pojazd powinien posiadać. Co wobec tego wybrać?

Zdecydowanie łatwiejsze manewrowanie przypisuje się wózkom bliźniaczym w wersji szerokiej. Co ważne, mniej ważą i łatwiej je złożyć, a tym samym schować do bagażnika samochodu. A jak wiadomo jadąc na wakacje zawsze ciężko jest się spakować. Chcemy wziąć wszystko, a miejsca za dużo nie ma. Dlatego im mniejszy wózek, tym lepiej. Do tego w wózkach w wersji długiej jeden z maluchów częściej marudzi, ponieważ ma ograniczoną widoczność. Ale wybór pomiędzy wózkiem długim a szerokim to nie wszystko. Góry są wymagające, więc zwykła spacerówka nie wystarczy. Wózek powinien posiadać regulację pozycji i – koniecznie – wentylację. Maluchy nie mogą się pocić, bo żadna wędrówka nie będzie przyjemna. Ich płacz da w kość zarówno im, jak i rodzicom. Wentylację gwarantuje zwijana pokrywa dachowa oraz rozsuwane boczne okienka. Przegrzanie to tylko pierwszy z problemów, których musimy uniknąć. Drugą przeciwnością jest deszcz i wiatr.

Zabudowa powinna chronić dzieci przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, szczególnie, gdy nie będziemy mieli się gdzie schronić przed przelotnym deszczem. Ponadto dla maluchów ważna jest wygoda. O ile krótka podróż przez wyboje może być dla nich wesołą atrakcją, o tyle dłuższe siedzenie w wózku jadącym po nierównej powierzchni z pewnością nie będzie przyjemne. Z tego powodu wózek powinien posiadać amortyzację. Pamiętając o bezpieczeństwu dzieci nie można zapomnieć też o sprawnym hamulcu postojowym i pasach bezpieczeństwa, które utrzymają pociechy podczas zjazdów ze stromych zboczy. Przydadzą się ponadto wmontowane odblaski, szczególnie, jeżeli nie zdążymy wrócić przed zmrokiem. Zaś dla własnej wygody warto zakupić wózek wyposażony w praktyczne torby, dzięki którym nie będziemy musieli nosić plecaka. Maluchom zawsze przydadzą się ubranka do przebrania, butelki, pieluchy, mokre chusteczki czy smaczne przekąski, a rodzice muszą mieć miejsce, aby to wszystko zapakować.

Jak widać kupno wózka, co więcej – wózka bliźniaczego przygotowanego na trudne, górskie warunki nie jest najprostszym zadaniem. Jednak są firmy, które specjalizują się w produkowaniu bezpiecznych wózków przeznaczonych do wymagających warunków terenowych, a jedną z nich jest Mountain Buggy. Konstruuje wytrzymałe i niezawodne wersje, a do ich najważniejszych cech należą pompowane koła, wysokie oparcia oraz pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Szczególnie polecany model to Mountain Buggy Urban Duo, którego ładowność wynosi aż 50 kg. Mimo swojej nadzwyczajnej wręcz wytrzymałości jest bardzo lekki, ponieważ wykonano go z aluminiowej ramy. Posiada pneumatyczne koła, w tym tylne z pełną amortyzacją, oparcia regulowane aż do pozycji leżącej oraz daszek przeciwsłoneczny niezbędny na wakacjach. To wózek w wersji szerokiej, a więc siedziska zamontowane są obok siebie. Warto także zwrócić uwagę na model Mountain Buggy Duet, który ma niższą wagę, jednak posiada również mniejszą ładowność – do 36 kg. Jest jednak zdecydowanie węższy, mimo iż to wózek w wersji szerokiej.

Mając dobry sprzęt jesteśmy przygotowani na wszystko. Oczywiście pamiętajmy, aby wybierać rozsądne trasy i nie porywać się z motyką na słońce. Wakacje przede wszystkim mają być przyjemne, a rodzice maleństw powinni wrócić z nich radośni i wypoczęci.Wózek dla bliźniaków powinien być lekki

miejsce na reklamę
1999-2017 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms