Wózki do bieganiaGórski jogging z dzieckiem

wózek do biegania Bob Ironman

Coraz więcej osób wybiera zdrowy tryb życia, z którego nie warto rezygnować nawet po urodzeniu dziecka, kiedy ilość wolnego czasu kurczy się do minimum. Zdrowi, wysportowani rodzice to prawdziwy skarb dla maleństwa, które wraz z mlekiem matki wyssie zamiłowanie do sportu. Wakacje to świetny czas, aby razem ze swoją pociechą wykorzystać każdą chwilę na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Szczególnie, jeśli wybieramy się w góry, oddychamy świeżym powietrzem i podziwiamy zapierające dech w piersiach krajobrazy. Jednak wyruszając w podróż z dzieckiem – szczególnie takim, które jeszcze samodzielnie nie chodzi bądź dopiero stawia pierwsze kroki – powinniśmy zaopatrzyć się w wózek, który sprosta wymagającym górskim warunkom. Zaś planując codzienny jogging, musimy pamiętać, aby wybrać odpowiedni wózek biegowy. Czyli jaki?

Warto zacząć od tego, że wózki do biegania to inaczej joggery. Ich podstawową cechą powinna być wytrzymałość. Muszą być mocne, ponieważ są prowadzone przez biegnącego człowieka. Wiele osób może obawiać się, że maluchowi będzie niewygodnie. To nieprawda. Dlaczego? Joggery są odporne na wstrząsy. Niestraszne im ani kamienie, ani uciążliwe, piaszczyste drogi. Mają skuteczne hamulce na przednie koła (oraz hamulce postojowe), które pozwalają utrzymać kontrolę nad pojazdem nawet podczas stromych zjazdów, a takich w górach nie brakuje. Taka jazda będzie dla dziecka prawdziwą frajdą. Jeżeli jednak obawiamy się, że nasz maluch może nie być zachwycony szybszą przejażdżką, warto zabrać go na kilka próbnych tras przed wyjazdem na wakacje.

Ponadto rodzice nie muszą obawiać się o pogodę. Bieganie w deszczu nie wywoła u dziecka przeziębienia, ponieważ wózki posiadają klapy przeciwdeszczowe. Mimo wszystko warto cieplej ubrać swoją pociechę, ponieważ nie biegnie tak jak rodzic - tylko leży i jego ciało szybciej się wychładza. Jednak latem bardziej niż chłodu i deszczu obawiamy się silnego słońca – a to również nie problem. Wózki do biegania wyposażone są w daszki chroniące przed zbyt silnymi promieniami, a dodatkowo wiele z nich, np. Baby Jogger Fit posiada wentylowane oparcie, które uchroni maleństwo przed przegrzaniem. Żadne dziecko nie lubi, gdy jest mu za gorąco. Poza tym powyższy model posiada błyskawicznie demontowane koła, co jest bardzo przydatną opcją, kiedy pakujemy wózek do bagażnika. Warto zwrócić na to uwagę, jeżeli nie mamy za dużo miejsca w samochodzie i chcemy oszczędzić jak najwięcej miejsca.

W górach przydadzą się również koła pneumatyczne z pełnym obrotem 3600. Umożliwi to lekkie manewrowanie i bezproblemowe pokonywanie przeszkód. Bieganie będzie prawdziwą przyjemnością. Jeżeli oboje rodziców uprawia jogging, z pewnością zadowoli ich fakt, że wózki do biegania mają regulowaną wysokość uchwytu rączki. Można je dostosować zarówno do wysokości mamy, jak i taty maleństwa. Bezpieczeństwu sprzyja również zakładany na rękę pasek, dzięki któremu nigdy nie utracimy nad wózkiem kontroli.

Gdzie biegać w górach? Należy wybierać dolinne szlaki, które umożliwiają wygodne i swobodne poruszanie się z joggerem. Warto zabrać ze sobą koc i prowiant, aby urządzić piknik na malowniczej polanie. Wózek przyda się również po powrocie z wakacji. Aby nie stracić formy (nie wolno rezygnować ze zdrowych nawyków). Joggery można rozbudowywać dodając gondolę na drugie dziecko bądź przyłączając praktyczne gadżety, np. podstawkę na kubek czy stoliczek. Ale to nie wszystko. Wózki biegowe są niezwykle praktyczne, ponieważ rosną razem z maleństwem. Gondolę można z czasem wymienić na wygodne siedzisko. Regulowana jest również sama obudowa. Należy tylko pamiętać, że producenci zwracają uwagę, aby na jogging z wózkiem zabierać przynajmniej półroczne dzieci. Dlaczego? Dziecko musimy umieścić w pozycji półleżącej, więc nie możemy wsadzić do niego noworodka.

Pomysłowe Joggery pomogą nam w aktywnym spędzaniu urlopu w górach. Warto już teraz rozejrzeć się za odpowiednim sprzętem i zaplanować wakacje. Wspólny wypoczynek zbliża wszystkich członków rodziny i pozostawia w pamięci cudowne wspomnienia.Wózki biegowe to joggery

miejsce na reklamę
1999-2017 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms