Wózki spaceroweBobas, wózek i góry

Wózek spacerowy Mountain Buggy Jungle

Każdy marzy o udanych wakacjach. Nawet świeżo upieczeni rodzice, którzy każdego dnia marzą o urlopie - chociaż wahają się: jechać czy nie jechać. Wypoczynek z maleństwem z pewnością dostarczy wszystkim pozytywnych wrażeń i pozwoli na radosne spędzanie czasu, jeżeli tylko odpowiednio się do niego przygotujemy. Podstawowym elementem wyposażenia jest wózek spacerowy, który jest niezbędny zarówno podczas tych krótszych, jak i tych dłuższych wycieczek. Chociaż może się to wydać nieprawdopodobne, przyda się także w górach. Tatrzańskie doliny, w tym urokliwa Dolina Chochołowska to najlepsze miejsce do rodzinnych spacerów. Na co w takim razie należy zwrócić szczególną uwagę wybierając wózek turystyczny na wakacyjną podróż w góry?

Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że górskie ścieżki zupełnie różnią się od miejsc, w których zazwyczaj spacerujemy. Dlatego pojazd musi być przede wszystkim bezpieczny i wytrzymały. Co należy przez to rozumieć? Podstawą są pasy, które uchronią dziecko przed wysunięciem się z wózka podczas zjazdów z bardziej stromych tras. Tak jak jest to w wózku Maclaren Techno XT – pięciopunktowe, miękko obleczone pasy zapewniają maleństwu komfort i pewność jazdy. Dodatkowa ergonomicznie wyprofilowana wkładka gwarantuje odpowiednie ułożenie główki dziecka. Zaś skuteczny hamulec blokujący jednocześnie oba koła umożliwia zatrzymanie dziecięcego pojazdu w każdych warunkach.

Warto też zwrócić uwagę, że coraz częściej wózki posiadają fluorescencyjne elementy bądź odblaski, które sprawiają, że spacerówki są widoczne. Dzięki temu nawet powrót po zmierzchu będzie bezpieczny. Ponadto wybierając się na tatrzański urlop trzeba pamiętać o zmiennej pogodzie. W każdej chwili może nas zaskoczyć deszcz. Będziemy mieć szczęście, jeżeli w pobliżu znajdziemy wiatę bądź schronisko. W innym wypadku maleństwu z pewnością przyda się praktyczna folia przeciwdeszczowa dołączana do wózków oraz wodoodporny daszek. Zaś w słoneczne dni nieodzownym elementem jest składana budka, którą rodzice z pewnością nie raz wykorzystają także podczas spacerów po mieście.

Zarówno przed domem, jak i na górskich szlakach, odpowiedni komfort jazdy zagwarantują pompowane koła z amortyzacją na tylnym zawieszeniu. Dziecko nie odczuje żadnych skutków jazdy nawet po kamiennej, nierównej ścieżce – będzie spało spokojnie, dając rodzicom chwilę wytchnienia. Pompowane koła to także najlepsze rozwiązanie na błoto i śnieg. Kupując dobrze skonfigurowany sprzęt trzeba pomyśleć o wszystkim, dlatego jego wybór to czasami naprawdę niełatwe zadanie. Tym bardziej, że to nadal nie koniec elementów, na które należy zwracać uwagę. Kolejny czynnik to gabaryty pojazdu, które są tak samo istotne dla rodziców lubiących jeździć, jak i domatorów, którzy dość rzadko opuszczają granice swojego miasta. Im mniejsza spacerówka, tym mniejszy problem z ustawieniem jej w mieszkaniu bądź schowaniem do bagażnika. Ważna jest także łatwość składania oraz waga pojazdu. Trzeba jednak pamiętać, że każdy wózek ma inną ładowność i dobrać odpowiedni sprzęt do ciężaru ciała swojej pociechy. Nie zapominając o wspomnianej wcześniej wygodzie malucha, pamiętajmy o możliwości rozkładania spacerówki do pozycji leżącej. Dziecko powinno mieć zapewnione jak najlepsze warunki do wygodnego snu i przyjemnej jazdy.

Jednym z najbardziej polecanych wózków spacerowych nadających się na górskie wyprawy jest wózek Mountain Buggy Urban Jungle. Posiada wszystkie wyżej wymienione cechy. Do tego jest lekki i bardzo ładowny, a w dodatkowym wyposażeniu znajduje się ciepły śpiworek niezbędny na chłodniejsze wieczory, moskitiera bardzo przydatna podczas upałów oraz wygodna wkładka na siedzisko.

Wózek spacerowy dostosowany do bardziej wymagających górskich warunków terenowych przyda się także po powrocie z wakacji. Bezpieczne pasy, pompowane koła gwarantujące amortyzację i niewielkie gabaryty to cechy, które zawsze powinny stać na pierwszym miejscu, gdy decydujemy się na zakup tego rodzaju sprzętu.Górska spacerówka przyda się też w mieście

miejsce na reklamę
1999-2017 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms