Wózki wielofunkcyjneWózek wielofunkcyjny najlepszy na górski urlop

Wózek Orbit Baby G2

Kochasz góry? Nie wyobrażasz sobie, że nie zabierzesz tam swojego dziecka? Teraz możesz spełnić swoje marzenia, nawet, jeżeli twój maluch jeszcze jest za mały na samodzielne wspinaczki. Wspólne spacery po górskich dolinach to również przyjemny sposób na spędzanie wolnego czasu. Piękne krajobrazy i świeże powietrze sprzyjają relaksowi. Wystarczy tylko odpowiednio się przygotować, wybierając właściwy wózek dla malucha, którym może być wózek wielofunkcyjny. Dlaczego właśnie on?

W głównej mierze z tego powodu, że żaden inny wózek nie jest tak uniwersalny. Łącząc wiele funkcji zapewnia zarówno rodzicom, jak i maleństwu komfort użytkowania. Wszystko dzięki odpowiedniej ramie, która umożliwia wymianę gondoli na część spacerową bądź fotelik samochodowy. Najbardziej popularne są wózki dwufunkcyjne, posiadające w zestawie dwa pierwsze elementy. Jednak dla rodziców wybierających się na wakacyjne urlopowanie dużo lepszym rozwiązaniem są wózki trzyfunkcyjne. Nie trzeba się już wówczas martwić o fotelik oszczędzając przy tym przestrzeń bagażową oraz miejsce w wynajmowanej podczas wypoczynku kwaterze. Warto pamiętać, że gondola służy niemowlakom i noworodkom do wagi 9 kg. Potem należy stosować tylko i wyłącznie część spacerową. Gondola powinna montować i rozmontowywać się jednym ruchem i nie być ciężka, tak, aby nawet młoda mama mogła ją unieść bez problemu. Zazwyczaj ciężar gondoli waha się w okolicach 4,5-5 kg.

Dokonując wyboru pośród wielu różnych modeli należy zwrócić uwagę na obecność poszczególnych cech, które wydają się dla nas najistotniejsze. Kluczowym czynnikiem decydującym o zakupie danej wersji powinno być bezpieczeństwo naszej pociechy. W wózkach wielofunkcyjnych, podobnie jak w przypadku innych rodzajów, muszą znaleźć się pasy bezpieczeństwa. Dziecko zawsze powinno być przypięte. Solidne pasy docenimy udając się na wędrówkę po górskich szlakach. Maluch nie tylko nie wypadnie z pojazdu, ale będzie solidnie zabezpieczony nawet wtedy, gdy zaśnie. Komfortowy odpoczynek zapewni mu odpowiednia amortyzacja kół, która wyeliminuje nie tylko wstrząsy na nierównościach, ale nawet doskonale stłumi wszelkie drgania. Taką amortyzację posiada m.in. wózek 3w1 Orbit Baby G2. Świetnie poradzi sobie w każdych warunkach terenowych, także w trakcie przyspieszonego prowadzenia. Nie bez znaczenia jest również funkcja obrotu o 3600 zapewniająca dziecku stały kontakt z rodzicem, a rodzicowi – nieustanny wgląd na swoją pociechę. Na bezpieczeństwo maluszka wpływa też daszek, który powinien być wykonany z odpowiedniego materiału chroniącego przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz UVB.

Wakacyjne podróżowanie wiąże się z częstym wystawianiem bobasa na słońce, które dla nikogo nie jest zdrowe w zbyt dużych ilościach. Lepiej jest ochronić dziecko niż potem borykać się z bolesnymi i dokuczliwymi poparzeniami słonecznymi. W upalne dni nieodzowna będzie wentylacja. Wózek 4w1 Orbit Baby G2 gwarantuje skuteczny system wentylacji dzięki kanałom powietrznym ukrytym pod tkaniną. Istotny jest też oddychający materiał odpowiedni na każdą porę roku. Pozostając przy temacie pogody, dobrze, jeżeli wózek jest wiatro- i wodoodporny. Rodzice nie będą musieli uciekać do schroniska w razie nagłego deszczu. Spokojnie przeczekają chwilowe załamanie pogody i udadzą się w dalszą drogę (chyba że chmury nie odpuszczą i trzeba będzie wracać do hotelu bądź wynajmowanej kwatery). Niezależnie od rozwoju sytuacji spacerując po przepięknych, górskich dolinach zawsze możemy napotkać na strome tereny. W takim wypadku przyda się skuteczny hamulec ręczny i postojowy. Hamulce będą nieodzowne także po powrocie do domu. Wszędzie można trafić na zjazdy i podjazdy, po których łatwiej będzie się nam poruszać mając go pod ręką. Co jeszcze?

Dla wielu liczy się szybkość i wygoda składania wózka – najlepiej jedną ręką, bo w drugiej przecież trzymamy dziecko. Bardzo ważną informacją jest też fakt, że do prezentowanego rodzaju wózka można dokupić wiele przydatnych gadżetów. Zarówno na urlopie, jak i w mieście przyda nam się kubek, parasolka, folia przeciwdeszczowa czy moskitiera. Warto być przygotowanym na wszelkie ewentualności. Dobrze, jeżeli wszystkie części dziecięcego pojazdu wykonane są z materiału, który można swobodnie prać i czyścić - podróżowanie z maleństwem wiąże się nie tylko z wesołą zabawą, ale i wieloma plamami, które potem będziemy musieli starać się usunąć.

Nic nie zastąpi wakacji w gronie rodziny. Wspólne zdjęcia, wspomnienia i chwile razem spędzone jeszcze przed długi czas będą wywoływały uśmiech na naszej twarzy. Pamiętając o bezpieczeństwie i komforcie swojego dziecka wszystko pójdzie wspaniale.Terenowy wózek wielofunkcyjny w góry i na miasto

miejsce na reklamę
1999-2017 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms