Przyczepki rowerowe dla zwierzątGórska przyczepka rowerowa dla psów i kotów

Przyczepka dla zwierząt Croozer

Wyprawa rowerowa w góry razem z psem lub kotem? Wydaje się niemożliwe, a jednak wiele osób udowodniło już, że wcale nie musi to być kłopotliwe. Niektóre zwierzęta bardzo dobrze znoszą nawet i długie podróże w przyczepkach rowerowych - na przykład pies Fibi, którego właściciele zabrali na wyprawę dookoła Bałtyku w 2004 roku. Jeżeli więc nie masz z kim zostawić swojego pupila, warto pomyśleć o kupieniu dla niego odpowiedniej przyczepki rowerowej i zabrać go ze sobą na wycieczkę.

Zacznijmy na początek od kosztów. Zwyczajną przyczepkę, która z pewnością sprawdzi się w każdych warunkach miejskich, można kupić już za niewiele ponad 300 zł. Na drugim końcu szali znajdują się jednak modele, które potrafią kosztować nawet i po kilka tysięcy złotych. Należy więc jeszcze przed wyprawą w góry przeanalizować swój budżet i wyznaczyć odpowiednią kwotę, którą możemy maksymalnie wydać na specyficzny pojazd.

Oczywiście odłożoną sumę należy skontrastować z modelami przyczepek oraz ich wyposażeniem. Swoją uwagę warto jednak skierować na nieco droższe modele, ponieważ to one przeważnie będą wykonane z lepszego materiału i oczywiście z większą dbałością. Z tego powodu optymalnym wydatkiem na transport ulubieńców będzie przeważnie kwota wahająca się w granicy 1000 zł. W tej cenie można dostać na przykład przyczepkę z aluminiowym podwoziem i wytrzymałą podłogą wykonaną z tworzywa sztucznego. Przestronna budka powinna opierać się na solidnych stelażach, może być też wyposażona w dwa otwory, z przodu i z tyłu, co ułatwi wchodzenie i wychodzenie psa – tudzież kotka. Tutaj przed kupnem warto upewnić się, jak pracuje zamek – nie powinien się zacinać, nie może być też łatwo dostępny dla zwierzaka, który może wydostać się z przyczepki podczas jazdy. Zamek więc powinien mieć dodatkowe zabezpieczenie przed niechcianym rozsunięciem.

Istotną rzeczą w transporcie są także boczne otwory z siatką. Tworzą one swoiste okna dla milusińskich, które mogą obserwować, co dzieje się na zewnątrz, otwory pozwalają również na dostawanie się do środka świeżego powietrza. Materiał, z którego wykonana jest budka powinien być oczywiście nieprzemakalny. W razie potrzeby można dokupić specjalną dodatkową folię przeciwdeszczową, która kosztuje w granicy 100 zł i może okazać się bardzo przydatna podczas kapryśnej górskiej pogody, kiedy będziemy przebywać na szlaku z dala od schroniska.

W środku budki powinny znajdować się też szelki, którymi będzie można przypiąć małego domownika, co zapewni mu dobrą stabilizację i nie pozwoli mu się wyrwać z przyczepki w najmniej oczekiwanym momencie. Koła powinny mieć odblaski, co zapewni dobrą widoczność na drodze, wszak nie zawsze będzie się jechało rowerem tylko po górach. Koła powinny mieć też około 20 cm średnicy, będą wówczas optymalne. Co do opon można pokusić się o dokupienie dodatkowych z bieżnikiem typowo górskim.Przyczepka dla kota i psa jest super pomysłem na wyjazd w góry

miejsce na reklamę
1999-2017 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms