Worki transportoweJaki worek transportowy zabrać ze sobą w góry?

Nieprzemakalny worek transportowy

Worki transportowe stanowią alternatywę dla sakw rowerowych, z których nie każdy rowerzysta lubi korzystać. Czasami stanowią one poważny problem w momencie, kiedy trzeba dostać się do uszkodzonego koła, nie zawsze też każdy rowerzysta czuje się dobrze jadąc na tak dociążonym rowerze. Mimo tego, jeżeli wybierasz się w góry na rowerze, warto zastanowić się, czy nie lepiej spakować najważniejszy bagaż do dobrego worka transportowego.

Najistotniejszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę wybierając worek, to materiał, z jakiego został wykonany. Musi być on wodoodporny i wytrzymały, nie warto więc kupować najtańszych szmacianych worków z przemakalnych tkanin, ponieważ w momencie, kiedy złapie nas deszcz w górach (a pogoda jest tam jak wiadomo bardzo kapryśna), w mgnieniu oka przemoknie nasz cały dobytek. Najlepsze worki pozostają szczelne nawet w momencie całkowitego zanurzenia w wodzie, dlatego to właśnie w takie modele powinniśmy celować w momencie kupna. Dlatego najrozsądniej będzie zdecydować się na taki model, który będzie posiadał dobre rolowane zamknięcie. Pełna wodoodporność takiego worka jest gwarantowana przez niektórych producentów nawet już po czterokrotnym zrolowaniu.

Worki transportowe to dobre rozwiązanie zastępujące nie tylko sakwy bagażowe, ale i zwyczajne plecaki. Worki posiadają bowiem szelki, dzięki którym można je przewozić lub przenosić na plecach tak samo jak plecaki. Kupując dobry model lepiej też wybierać taki, który nie posiada żadnego usztywnienia. Jeżeli worek nie będzie nam potrzebny w trakcie jazdy, będzie go można wówczas dokładnie zwinąć, przez co będzie zajmował maksymalnie mało miejsca. Jednak takie wersje nieco trudniej się pakuje. Te, które posiadają usztywnienie pleców bardziej już przypominają plecaki, zajmują więcej miejsca przy transporcie, częściej jednak mają wzmacniane i usztywniane dna.

Co do pojemności worka transportowego, trzeba zastanowić się, ile rzeczy będziemy w nim przewozić. Dostępne standardowe modele posiadają pojemność 35 litrów, kupić jednak można i większe, o pojemności do 60 czy nawet i powyżej 100 litrów. W tych bardziej pojemnych workach bagażowych często umieszczany jest dodatkowy uchwyt z boku worka, dzięki któremu łatwiejsze staje się przenoszenie większych ciężarów.

Na sam koniec pozostaje już tylko kwestia ceny. Markowe worki do ręcznego lub rowerowego transportu potrafią kosztować przeważnie w granicy 100 zł. Im większa pojemność worka, tym i cena staje się wyższa. Na produkcie jednak nie warto oszczędzać. Lepiej niech posłuży na kilka wypraw, niż kosztem oszczędności kilkudziesięciu złotych miałby się porwać już na pierwszej rowerowej wyprawie.Dobry worek transportowy musi być niezawodny

miejsce na reklamę
1999-2017 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms