W Białym Dunajcu 27 listopada 1873 roku urodził się Andrzej Galica. Był on generałem i legionistą Józefa Piłsudskiego, odpowiadał też za powstanie Pułku Strzelców Podhalańskich. Zasłyną także jako poseł, senator oraz poeta. W 1920 roku był dowódcą 21 Dywizji Piechoty Górskiej i zasłynął jako zwycięzca potyczki z wojskami Lenina pod Warszawą. Turyści mogą zobaczyć pomnik Andrzeja Galicy, który znajduje się przy Urzędzie Gminy.
Z Białego Dunajca pochodził również Andrzej Skupień Florek. Urodził się w 1902 roku w przysiółku Stołowe, zasłynął jako historyk, gawędziarz oraz podhalański poeta. W młodzieńczych latach związany był przyjacielskimi stosunkami z generałem Andrzejem Galicą, który wywarł na Skupniu silne wrażenie i zaraził go bezgraniczną miłością do Podhala. Największym dziełem Skupnia Florka jest „Biały Dunajec – moja wieś rodzinna”.
W latach 1913-1914 w pensjonacie Teresy Skupień w Białym Dunajcu mieszkał Włodzimierz Lenin, który chętnie bywał też w pobliskim Poroninie.
Skład wód termalnych w Termach Podhalańskich cechuje się najlepszymi parametrami wśród wód termalnych występujących w całej Polsce.
Wieś Gliczarów granicząca z Białym Dunajcem jest najwyżej położoną wsią w Polsce. W Gliczarowie Górnym znajduje się natomiast najwyżej położona szkoła w kraju - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum imienia Andrzeja Skupnia-Florka.
W 2011 roku prowadziła przez miejscowość Sierockie trasa wyścigu kolarskiego Tour de Pologne 2011.
Sierockie jest drugą co do wysokości pośród najwyżej położonych miejscowości na Podhalu, a tym samym w Polsce.