Warunki narciarskie w Białym Dunajcu to przede wszystkim oferta trzech stacji narciarskich – „Toko-Land”, „U Steni” w Gliczarowie Górnym oraz „Sami Swoi” w Gliczarowie Dolnym. Z racji dobrej lokalizacji wsi oraz rozwiniętej komunikacji busowej z sąsiednimi miejscowościami, turyści mogą dotrzeć do stoków znajdujących się w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej.
Toko-Land oferuje dla narciarzy i snowboardzistów wyciąg orczykowy, który posiada całkowitą długość 750 metrów. Różnica poziomów na wyciągu wynosi około 130 metrów, natomiast trasa zjazdowa posiada 1000 metrów, co w zupełności wystarcza zarówno na naukę jazdy na nartach jak i doskonalenie posiadanych już umiejętności. Stok jest bardzo dobrze oświetlony, dzięki zamontowanym głośnikom czas spędzony na nartach umila również muzyka. Trasy są w razie potrzeby dośnieżane za pomocą armatek, są też ratrakowane. Kiedy narciarzy dopadnie mały głód, mogą się posilić dzięki małej gastronomi zlokalizowanej przy wyciągu. Oferowane są tam ciepłe potrawy oraz napoje. Nieopodal znajduje się również udostępniany dla narciarzy szałas góralski, w którym można się ogrzać przy ognisku. Przy dolnej stacji znajduje się bezpłatny parking oraz toalety. Zorganizowane grupy mogą liczyć ponadto na atrakcyjne rabaty cenowe. Zainteresowani nauką jazdy na nartach lub snowboardzie mogą zapisać się na lekcje u profesjonalnych instruktorów posiadających licencję Polskiego Związku Narciarskiego. Stacja „Toko-Land” oferuje również miejsca noclegowe w pokojach dwu-, trzy- oraz czteroosobowych.
Stacja narciarska „U Steni” oferuje w głównej mierze trzy wyciągi, które w połączeniu gwarantują przejazd na trasie liczącej ponad 1000 metrów. Są to wyciągi orczykowe, z których pierwszy posiada długość 500 metrów i pokonać na nim można różnicę poziomów wynoszącą 85 metrów. Wyciąg ten dedykowany jest dla zaawansowanych narciarzy. Jego przepustowość wynosi średnio 900 osób na godzinę. Drugi z wyciągów orczykowych jest nieco krótszy, posiada bowiem 400 metrów i pokonuje różnicę poziomów wynoszącą 80 metrów. Jego przepustowość też jest mniejsza – wynosi 720 osób na godzinę. Wyciąg ten dedykowany jest głównie dla początkujących narciarzy. Ostatni, trzeci wyciąg orczykowy, przeznaczony jest dla dzieci. Posiada długość 100 metrów, znajduje się w pełni ogrodzonym i bezpiecznym terenie. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwają doświadczeni instruktorzy. Trasy utrzymywane są w nienagannym porządku, są regularnie ratrakowane i sztucznie ośnieżane, dodatkowo też są oświetlone i nagłośnione. Również tutaj działa szkółka narciarska oraz znajduje się niewielka gastronomia, natomiast w pobliżu znajdują się dwa parkingi, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz sklep sportowy. Trasy zjazdowe swój początek mają w Fiśkowej Dolinie, kończą się natomiast na Dziadkówce.
Stacja narciarska „Sami Swoi” znajduje się na Pogórzu Gliczarowskim, które łączy Gliczarów Górny z Dolnym, czyli górną i dolną stację przygotowanych wyciągów. Trasy są ratrakowane, sztucznie ośnieżone, oświetlone i gotowe do jazdy dla narciarzy i snowboardzistów. Trzy trasy dzielą się na jedną o średnim stopniu trudności oraz na dwie łagodne, działa także wyciąg orczykowy. Znajduje się tutaj również szkółka narciarska. Dla dzieci przygotowana została krótsza i łagodniejsza trasa. Przy dolnej stacji narciarze oraz snowboardziści mogą zatrzymać się w karczmie oraz pensjonacie, gdzie mogą skorzystać z oferty noclegowej lub gastronomicznej. Stacja Sami Swoi oferuje również organizowane na życzenie turystów kuligi z pochodniami, zapewnia też dobrą zabawę przy kominku z towarzyszeniem góralskiej muzyki oraz tańców.
Dla narciarzy, którzy nie przepadają za narciarstwem zjazdowym przygotowana została także oferta trasy biegowej. Powstała ona w 2010 roku dzięki uprzejmości właścicieli gruntów płaskich oraz Urzędu Gminy Biały Dunajec, który utwardził trasy skuterem śnieżnym oraz przygotował tory do narciarstwa klasycznego. Trasa nie jest oznakowana ani oświetlona. Trafić na nią można od strony mostu dla pieszych, który łączy górną część ulicy Miłośników Podhala z ulicą Generała Galicy. Trasa graniczy również z jednej strony z torami kolejowymi, z drugiej zaś z rzeką Biały Dunajec.