Biały Dunajec to również wiele atrakcji skierowanych do najmłodszych turystów i odwiedzających. Wybierając się więc z dziećmi do Białego Dunajca warto przede wszystkim zajrzeć do Term Podhalańskich, gdzie dzieci mogą radośnie się bawić pod czujnym okiem rodziców w przygotowanych przez ośrodek specjalnych brodzikach dla najmłodszych, oczywiście wypełnionych wodą termalną, która posiada zdrowotne działanie. Brodzik dla dzieci wyposażony został ponadto w atrakcyjną zjeżdżalnię. Na terenie kompleksu znajduje się także basen wspólny dla całych rodzin, na którym zainstalowana została trzytorowa zjeżdżalnia rodzinna, z której mogą korzystać dzieci pod opieką rodziców. Oferta kąpieli basenowych dostępna jest w Termach Podhalańskich dla dzieci nieprzekraczających 13 lat, dolna granica wieku wynosi natomiast 3 lata. W ofercie dostępne są także bilety rodzinne 2+1 oraz 2+2. Za każde następne dziecko obowiązują niewielkie dopłaty (5 zł). Również dzieci, które mają poniżej 120 cm wzrostu mogą wejść do basenów za darmo, pod warunkiem znajdowania się pod opieką dorosłej osoby. Bilet rodzinny dotyczy też rodziców lub opiekunów dzieci od 3 do 13 lat. Dzieci natomiast nie mogą skorzystać z oferty biletów OPEN oraz sauny na minuty.
W Białym Dunajcu oprócz kąpieli w zdrowotnych wodach termalnych dzieci mogą uczyć się na wyciągach narciarskich jazdy na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Stacja narciarska „U Steni” posiada bowiem przygotowany wyciąg orczykowy, który posiada długość 100 metrów. Jest on w pełni ogrodzony i znajduje się na bezpiecznym terenie. Goście, którzy skorzystają z oferty noclegowej w pensjonacie mają zniżki na wyciągi do 20 procent, natomiast dzieci do lat 7 – 30 procent.
Kiedy jednak wybieramy się w letnim sezonie w okolice Białego Dunajca, warto udać się na dłuższe spacery po okolicznych ścieżkach. Z Białego Dunajca w niecałe 3 godziny dojść można między innymi do Gubałówki wyznaczając trasę Pogórzem Gubałowskim lub też kierując się przez Talary oraz Ząb. Trasy posiadają generalnie łagodny przebieg, warto jednak postarać się o odpowiednie akcesoria czy też lepsze wózki dziecięce, jeżeli chcemy zabrać ze sobą dzieci. W nieco ponad trzy godziny można także przejść się z Białego Dunajca do Kun poruszając się jednym z pasm Pogórza Gliczarowskiego.